Vyberte portál:
Nabídky k této zakázce již nelze přidávat.
Místo realizace na mapě
Praha 8 (18000)
Termín realizace
19.8.2019 00:00 - 31.8. 00:00
Předpokládaná odměna
3000 Kč
Vyžaduji účetní doklad
Ne
Poznámka
Potřebovala bych upravit povrch vitríny, tzn. obrousit dřevěný korpus včetně jednoho prkna a ošetřit olejem (druhé prkno už je hotové a může sloužit k orientaci, jak má vypadat výsledek). Jsou to rovné plochy a vlnitá část kolem skla, určitě bude potřeba manuální práce s citem. Vítala bych profesionální přístup (obroušení povrchního žničeného laku, ošetření olejem, jemnější obroušení, druhé ošetření olejem atd., aby povrch byl nakonec hladké a umožn'oval lehké odstranění prachu mokrým hadrem). Podle mě je to práce na pár dní včetně čekání mezi jednotlivým obroušením, aby se vstřebával olej. Můžeme se domluvit, jestli je lepší vykonat práci na místě nebo jestli vitrínu vezmete s sebou, i beze skla, která se dají vyndat, je zas těžká a je lepší odnést ve dvou. Míry jsou 120x85x22 cm. Odměna je orientační, ráda zvýším při stoprocentní spokojenosti s výsledkem.
Zhotovitel Hodnocení Termín Nabídka
Roman K.
(1x)
(1x)
Přizpůsobím se
3800 Kč
Václav Š.
(8x)
(8x)
3.9.2019
3600 Kč
Mirek H.
(3x)
(3x)
Přizpůsobím se
3500 Kč
Václav Š.
se ptá:
Dobrý den, máte pravdu, že je lepší vzít do dílny. Je to celkem 6 dní práce. Oleje bych použil dva. Po hrubém lněný, slouží zároveň jako penetrace. Po jemnějších obroušení tungový. Krásně pak vynikne dřevo. Celkem bych brousil 4x.
Jen s cenou jsme takto za práci cca 24 hodin x 150= 3600,-
Brusné papíry a laky jsou zanedbatelnou položkou. Máme vše po sudech.
Jen časový termín mohu nabídnout až začátkem září. Momentálně restauruje nábytek na jednom zámečku a ještě minimálně 14 dní budeme tam.
Friederike G.
odpovídá:
Dobrý den, díky moc za nabídku a popis realizace.
Co se týče oleje, tak já jsem na první prkno používala jenom Leinölfirnis, asi také tak 4x (nevím, jestli k tomu existuje český název). S tungovým olejem sama nemám zkušenosti, ale pokud myslíte, že by to bylo vhodné, pak bych souhlasila. Jenže nevím, jak to bude barevně, má tungový olej vlastní barvu a dřevo bude mít jiný odstín?
Cena je také úplně v pořádku.
Časově jsem jen dala do konce srpna, protože jsem více flexibilní, ale vlastně nic nespěchá, a určitě bychom našli termín i na začátku září, abyste mohli vitrínu vyzvednout a vzít s sebou do dílny - většinou jsem doma přes poledne nebo celý víkend.
Václav Š.
odpovídá:
Tungový olej krásně zdekoruje, ale ponechá originální barvu dřeva. Leinölfirnis jste vybrala poměrně dobře, já osobně používám tuto značku na staré dřevěné hračky. Je ale mnoho poddruhů. Používám tyto ÖNORM S 1555 nebo DIN 53160. Ale věřte, že knihovnu krásně oživíme.
Zadávám cenu za práci a odvoz a dovoz. Potom budu muset připočíst materiál. To bude v řádu stovek korun.
Václav Š.
se ptá:
Třeba Vám to nabídne někdo levněji. Ještě vyčkejte. Máme čas na domluvu.
Friederike G.
odpovídá:
Nabídku jsem už přijala, ostatní nabídky se liší o pár stovek plus minus, ale na ceně mi nezáleží, spíš tím, že píšete podrobnosti, dáte najevo, že máte zkušenost, je to jinak než nějaká ''němá'' nabídka. Určitě víte mnohem víc než já, o označení Leinölfirnisu nemám tušení.
Ozvete se tedy na začátku září, abychom se mohli domluvit na termín odvozu? Bydlím poblíž Palmovky.
Václav Š.
se ptá:
Určitě. Zavolám již koncem tohoto týdne. Díky za důvěru. Restaurování dělám 16 let. Těším se na spolupráci.
Friederike G.
odpovídá:
Ok, kdyžtak zavolejte spíš večer od 20:30, to můžu většinou přijmout hovory. Nebo napiště SMS a domluvíme se na osobní hovor. Přes den učím, nepravidelně, a během lekcí nemůžu telefonovat, proto je cesta přes SMS jednodušší.
Friederike G.
odpovídá:
Dobrý den,
jen jsem se chtěla zeptat, jestli je vše v pořádku, protože jste neodpověděl na moje včerejší SMS, a tady v systému je zakázka už dokončená, ve skutečnosti ale není. Proto jsem se divila. Prosím dejte vědět, pokud se objevil nějaký nečekaný problém. Děkuji.