Často kladené otázky

V čem je Vyřešmito jiné?

Vyřešmito řeší i požadavky, které by pro tradiční firmy nebyly zajímavé, nebo by jejich cena nebyla zajímavá pro vás. Dosahujeme toho tím, že kombinujeme nabídky profesionálních řemeslníků a kutilů z vašeho okolí. Tím se nemusíte bát, že váš požadavek nebude nikoho zajímat. Do pár minut získáte hned několik nabídek, a to právě od šikulů, kteří mají schopnosti a kapacity váš problém vyřešit. Díky mobilní aplikaci máte stále přehled, co se s vaší zakázkou právě teď děje

 

Kolik mě bude stát zadání zakázky?

Zadání zakázky je pro zadavatele úplně zdarma.

 

Kdo jsou šikulové?

Šikulové jsou drobní řemeslníci a kutilové z vašeho okolí. Drobní řemeslníci pro vás vykonávají vaše požadavky v rámci svých živností, a právě od nich můžete čekat nabídky i na odborné činnosti. Kutilové pro vás mohou pracovat formou „sousedské výpomoci“ a většinou podávají nabídky na standardní opravy a údržbu domácnosti. Příkladem mohou být typické činnosti hodinového manžela, sezónní práce, drobné úpravy a opravy v domácnosti, nebo montáže nábytku.

 

Co je „sousedská výpomoc“?

Sousedská výpomoc je jednou z forem příležitostného příjmu. Tato činnost dle zákona nesmí být vykonávána soustavně a celková výše příjmu z takovéto činnosti nesmí přesáhnout zákonem stanovený limit ve výši 30 tisíc Kč za rok.

 

Co je součástí nabídky?

V rámci zadání zakázky se pokuste co nejpřesněji specifikovat svůj požadavek. Pokud v popisu zakázky nestanovíte jinak, získáte nabídky pouze na práci bez materiálu. V případě, že požadujete, aby materiál byl součástí nabídky, musíte přesně specifikovat druh a kvalitu materiálu.

 

 

Kdy, jak a komu uhradím realizaci?

Realizaci vašeho požadavku hradíte přímo šikulovi po předchozí vzájemné dohodě o výši a formě úhrady. Pokud se nedohodnete jinak, platí, že hradíte až po úplné realizaci vašeho požadavku a neposkytujete žádné zálohy.

 

Za co Vyřešmito odpovídá?

Úkolem Vyřešmita je zajistit nabídky na vaše zadání a předat kontaktní údaje na vámi vybraného šikulu. Od okamžiku předání kontaktních údajů je již vše na vás, a tedy dohodě mezi vámi a šikulou.

 

Proč používat mobilní aplikaci?

Nově vytvořená mobilní aplikace již obsahuje všechny funkce portálu Vyřešmito a zároveň využívá přirozeně jednoduché ovládáni z mobilního telefonu. Zásadní výhodou mobilní aplikace jsou notifikace v reálném čase. Neustále máte přehled o vašich zakázkách a nabídkách. K dispozici máte verzi pro Android i iOS. Do mobilní aplikace se přihlásíte stejným jménem a heslem jako na portál Vyřešmito.

 

Jsem šikula, kolik mě bude stát získání zakázky?

Každý šikula od nás po registraci získá prvních 15 kreditů zdarma. Může si tak bezplatně vyzkoušet první zakázky. Před podáním nabídky na vybranou zakázku je šikula upozorněn na počet kreditů, které budou podáním nabídky blokovány a v případě přijetí jeho nabídky odečteny. Další kredity si může jednoduše koupit prostřednictvím portálu, nebo mobilní aplikace v balíčcích rozdělených podle výše kreditů. Víceo o cenách neleznete ZDE.