Vyberte portál:

Vyřešmito, aneb všichni důležití lidé čekají v hospodě

Vyřešmito, aneb všichni důležití lidé čekají v hospodě

V roce 2015 mne čekala rekonstrukce chaty a já měl v paměti nepříjemné zkušenosti se stavbou domu od jedné nejmenované firmy. Bohužel, kromě sousedů jsme neznali žádného „fachmana“. Zkrátka mi chyběl starý dobrý princip hospody, kde seženete cokoli a kohokoli a ještě k tomu doporučení, na co je ten či onen machr.

Docela mne překvapilo, kolik kolegů z práce řešilo to samé. Stavba nebo rekonstrukce, každý chtěl jít cestou drobnějších zakázek na konkrétní činnosti. A z druhé strany – vím o mnoha šikovných lidech, kteří si chtějí přivydělat. A nevadí jim pár kilometrů za „melouchem“ dojet.

Kolem sebe máme spoustu šikulů, které baví právě ta práce, které se sami vyhýbáme. Pokud něco neumím, nebo se mi prostě nechce (což se taky stává J), je jedno, kdo mi pomůže. Neřeším, jestli mi umyvadlo připevní profesionální instalatér, nebo řidič autobusu, pokud je na něj dostatečně silné doporučení.

I proto jsem rád, že na podobné šikuly pamatoval i zákon s termínem „Příležitostný příjem“. Ten je navíc do částky 30 000 Kč osvobozený od daně. Což je dost na to, aby kdokoliv zjistil, že mu náš systém (ne)vyhovuje.

 Tak se záměr Vyřešmito začal utvářet do projektové dokumentace a pomalu rozrůstat o další oblasti. Podobné problémy se přeci netýkají jen řemeslných prací. Parta kolem hokejového klubu, kde hrají naši junioři, chtěla vytvořit jednoduchý web a pěkný profil na sociálních sítích. Kamarád potřeboval nakreslit stavení plánek zahradní chatky. Kolega přeložit obchodní dopis do Itálie. A na všechno prostě nechcete hledat specializované firmy.

Tak vznikly další portály jako Přeložmito, Nakreslimito, Nakodujmito a už teď víme, že nebudou poslední. Cíl je jasný. Co nejjednodušší cestou spojit ty, co něco potřebují s těmi, co něco umí. Bez ohledu na to, čím ve svém profesním životě jsou.