Vyberte portál:

Magistrát hlavního města Prahy podporuje Vyřešmito!

Říkáte si proč ? Základní myšlenka celého projektu Vyřešmito.cz je "co se opraví, to se nevyhodí". A k tomu Odbor ochrany prostředí Hlavního města Prahy dodává "co se nevyhodí, netane se odpadem". Přesně to byl i jeden z důvodů nové spolupráce mezi platformou Vyřešmito a Odborem ochrany prostředí Hlavního města Prahy.

 

 

Co nového může Vyřešmito přinést pro obyvatele Prahy a ochranu prostředí?

 

  • Aktivní zapojení obyvatel Prahy do prevence vzniku odpadu.
  • Šetrný přístup k životnímu prostředí a snížení konzumního přístupu.
  • Komunitní pojetí projektu, kdy celý systém udržuje „sousedské“ vztahy.
  • Využití nových technologií mobilní komunikace do tradiční oblasti.

To jsou zřejmě hlavní důvody vzniku spolupráce Odboru ochrany prostředí MHMP a projektu Vyřešmito. Výsledkem několika setkání byla dvě žádosti o grant Hlavního města Prahy v oblasti životního prostředí. Každá z žádostí představovala jeden projekt. Oba specifikované projekty měly sice různé formy aktivit, ale v důsledku společný cíl. Tímto cílem bylo podpořit počet zadaných oprav a údržby domácnosti na území Prahy. Oba projekty byly společně s desítkami dalších projektů posouzeny nezávislými hodnotiteli, následně doporučeny ke schválení, a nakonec z velké části schváleny Radou hlavního města Prahy.

Jak tedy Vyřešmito v Praze funguje?

Když potřebujete něco opravit, jednoduše zadáte svůj požadavek na www.vyresmito.cz. Vyřešmito váš požadavek automaticky rozešle všem registrovaným šikulům ve vašem okolí, kteří jsou schopni váš problém vyřešit. Šikulové obratem reagují na váš požadavek podáním předběžné cenové nabídky a pak už je jen na vás, koho si vyberete. Vybírat můžete podle ceny, časové dostupnosti, nebo také hodnocení již realizovaných prací šikuly. To še probíhá automaticky v reálném čase díky webovému portálu a podpůrné mobilní aplikaci.

Šikulové jsou nejen profesionální řemeslníci, ale i šikovní kutilové z vašeho okolí. Ti pak pracují v režimu tak zvané "sousedské výpomoci", proto žádná z oprav pro Vyřešmito není příliš malá.

Opravovat a udržovat to, co máme, dává smysl.

Nepotřebujete náhodou něco opravit?