Vyberte portál:
Nabídky k této zakázce již nelze přidávat.
Místo realizace na mapě
Praha 5 (15000)
Termín realizace
30.9.2019 00:00 - 30.10. 00:00
Předpokládaná odměna
Nabídněte
Vyžaduji účetní doklad
Ne
Poznámka
Dobrý den,
potřeboval bych opravit/vyřešit připojení digestoře do odvětrávací trubky. V příloze zasílám tři fotografie a náčrtek a pokusím se to laicky popsat.
Červeně je na náčrtku zakreslena odvětrávací trubka. V bodě A je k ní připojen koupelnový ventilátor v dolním bytě (byt pod naším bytem). Trubka z dolního bytu vede nahoru do našeho až do stropu, ve kterém zahne (pravý úhel) a pokračuje nad kuchyň. Ve stropě nad kuchyní je připojena digestoř (velmi pravděpodobně v bodě C, ale nemohu vyloučit, že je připojena v bodě B - což je samozzřejmě špatně, ale byt jsem koupil, až když to bylo hotové, takže nevím přesně). Poté trubka ústní kolmo přímo na střechu (viz foto 3).
Trubka nebyla aktivně používána (nebyly k ní přímo napojeny žádné koupelnové ventilátory), vede pouze v jakémsi světlíku, kam mají koupelny spodních bytů mřížky z koupelen. Po rekonstrukci dolního bytu došlo k napojení koupelnového ventilátoru (zkraje září). Před týdnem došlo ale k vytékání (zřejmě kondenzátu) přes moji digestoř (možná se tam voda objevovala již dříve, nevím, nevšiml jsem si toho, až nyní). Voda ale neteče uvnitř trubky vedoucí z digestoře, kde jsou navíc dvě zpětné klapky (viz foto 2), ale spíše okolo flexi roury- tak soudím, jelikož voda vytéká na skříňku, která je nad digestoří, a ne z digestoře na sporák. Nicméně flexi roura z digestoře je "schovaná" za sádrokartonem (viz foto 1, kde je trubka naznačena čárkovaně), takže nevím přesně (voda vytéká zpod sádrokartonu).
Sháníme tedy někoho, kdo by si s tím uměl poradit, závadu (zřejmě chybné napojení digestoře či netěsnící spoje na odvětrávací trubce, přes které se kondenzát dostává z vnějšku na rouru od digestoře - strop je ale v místě, kudy vede odvětrávací trubka, suchý) odstranil tak, aby se mohl používat koupelnový ventilátor z dolního bytu i naše digestoř, event. pokud to možné není, tak zajistit odpojení ventilačního systému. Dáváme přednost firmě, která by to uměla pojmout komplexně (to znamená včetně sádrokartonářských prací v kuchyni, zateplení trubky na střeše, atd.), event. výmalba stropu, apod.
Sdělte mi prosím, zda byste o tuto práci měli zájem a jaké jsou Vaše časové možnosti, tedy za jak dlouho se můžete přijít podívat/začít s opravou. Dům se nachází na Smíchově.